top of page

YONRIN CHANNEL Group

Public·34 members

(((тв во живо@@@))) ВО ЖИВО: Струга Гостивар 6 август 2023


Многумина од нив раскажуваат за свои искуства во директни контакти со партиските активисти, дури дека не се чувствуваат и најбезбедно во некои услови и ситуации кога едноставно партиите на граница на агресивност се обидуваат да ги убедат да ги дадат своите гласови за нив. Џабир Дерала, претседател на Центарот за слобода Цивил. Во извештајот на Транспарентност Македонија е наведено дека за време на изборната кампања се случува масовна корупција на гласачите преку вонредни исплати на државни обврски кои со месеци и години не се реализирале, законски измени со кои во предизборен период овозможуваат бенефит за дел од граѓаните и фирмите, разни програми за самовработување, зголемување на учеството на државата во отплатата на кредитите од проектот „Купи куќа, купи стан“, отпишување на долгови на фирми по основ на заостанати придонеси. Ова е всушност проблемот кој набљудувачката мисија го има, ние имаме доста искуство, и јас самиот сум надгледувал избори во различни земји, така што ние не сме слепи.
Колку чини рекетот кој Ѓоковиќ го скрши на Вимблдон? Супер спорт - пред 11 часаTreasure Hunt: Доделени првите 100€, најдоброто допрва следува! ↓↓↓Новак Ѓоковиќ доби казна затоа што искрши рекет во финалето на Вимблдон против Карлос Алкараз. Супер спорт - Vesti. mk - Сите вести на едно место„Нераѕурите“ бараат нов напаѓач по заминувањето на Един Џеко и Ромелу Лукаку, а директорот на Интер, Марота смета дека може да го добие потписот на Мората. Интер е подготвен да плати и 15 милиони евра за трансферот, а Атлетико нема ништо против да го продаде шпанскиот репрезентативец. „Ме угнетуваат на разни можни начини, еден од тие начини да не можам да земам субвенции, а и претходно ми беше речено, дека ти нема да земаш субвенции, затоа што бегаш од партијата“, изјави Дејан Јанкулоски од прилепското село Загорани.


[[[онлајн@]++]] Во живо Струга Гостивар гледајте 6 август 20


ЖКК Гостивар (М18) vs ЖКК Струга (М18) - Badel 1862


Вели Мемишоски, земјоделец. Ова се дел од надградените и проширени механизми за купување на гласови за време на изборите. [[ПРЕНОС ВО ЖИВО>>>]] Будуќност Струга натпревар воВо следната фаза партиските членови изготвуваат прогноза за секое избирачко место преку анкета од врата до врата, потоа на 40 дена од изборите стартува операцијата осигурување на сигурните гласови, при што секој потенцијален гласач се става го посебна група и му се бараат слабите точки, а во оваа фаза се вклучуваат сите државни функционери, објаснува Цветанов. Легализацијата е исто така еден од начините да се условат граѓаните, односно гласачите, легализацијата на нивните дивоградби или на нивните дворни места.


FC Struga Trim & Lum vs KF Gostivar live score, H2H and


Football, North Macedonia: KF Gostivar live scores, results


(Денес@@) Струга Гостивар во живо 6 август 2023


Фудбал - Page 162 of 599 - Македонска Спортска Мрежа


Такви случаи има буквално на секој чекор, во секоја општина. Има и конкретни ветувања, еве еден пример, ако некој гради нешто му доаѓа партиски активист и му ветува дека ќе добие 10 вреќи цемент. „Локалните раководители на центрите за социјални работи одат лично во сите домови на корисници на социјална помош и се закануваат со укинување на социјалната помош доколку не гласаат за ВМРО-ДПМНЕ. Локалните раководители од Министерството за земјоделство се јавуваат или одат лично кај земјоделците со закани дека нема субвенции за оние кои нема да гласаат за ДПМНЕ.


30 во Mozzart. Струга Трим Лум – Жалгирис – ГГ @ 1. Мегваер до минатата сезона беше капитен на „црвените ѓаволи“, но тренерот Ерик Тен Хаг му ја одзема капитенската лента. Дефанзивецот има договор со „ѓаволите“ до 2025 година, но најверојатно ќе замине во текот на летниот преоден рок.... Трелеборг исто така е големо разочарување, има само два бода повеќе па и за нив овој меч е многу важен. [ТЕЛЕВИЗИЈА ВО ЖИВО@@] RFS Македонија видео[ГЛЕДАЈТЕ!! ] RFS Македонија видео стриминг од натпревар 20 јЃоковиќ беше тажен затоа што не ја освои 24. гренслем-титула во кариерата, меѓутоа нема да се предаде и ќе се бори за нови пехари. „Му честитам на Карлос, покажа квалитет и заслужено победи.


Владата одлучи: Наставата во средните училишта во


Струга ТЛ против Гостивар ја почнува одбраната на


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

Something went wrong
bottom of page